fbpx
eco produkty bambus

Bambusowe zamienniki zakazanych przedmiotów plastikowych.

Od 1 stycznia 2021 w Unii Europejskiej wszedł w życie zakaz wprowadzenia na rynek m.in. plastikowych sztućców i słomek, a także styropianowych tacek. Jeśli mieliście okazję widzieć takie produkty to dlatego, że czas na opróżnienie magazynów jest do 3 lipca 2021 roku. Według Komisji Europejskiej ponad 80% odpadów w morzach stanowią tworzywa sztuczne. Produkty objęte nowymi przepisami stanowią 70% wszystkich odpadów morskich.

Ślady plastiku można znaleźć w gatunkach takich jak wieloryby, żółwie i ptaki, a także owoce morza, które trafiają do ludzkiego łańcucha pokarmowego. Bez obaw mamy na to rozwiązanie.

Gdzie szukać bambusowych zamienników?

Z chęcią zapraszamy was na naszą stronę www.yukana.eu gdzie znajdziecie bambusowe zamienniki plastikowych produktów. jeśli używacie słomek w trosce o swoje zęby np. przez picie kawy lub wody z sokiem z cytryny, zaopatrzcie się w bambusowe słomki wielokrotnego użytku https://yukana.eu/produkt/ekologiczne-slomki-do-napojow/ statystycznie do demakijażu zużywa się około 4 waciki, pewnie nawet nie chcecie myśleć ile jest ich po podliczeniu na cały rok.

Z naszą pomocą możecie ograniczyć ilość zużywanych płatków jednorazowych, dzięki zamienieniu je na wielorazowe https://yukana.eu/…/platki-kosmetyczne-wielokrotnego…/ wybierajcie produkty, które są biodegradowalne zaczynając od przedmiotów codziennego użytku jak szczoteczka do mycia zębów https://yukana.eu/produkt/bambusowa-szczoteczka-do-zebow/ oraz patyczki do mycia uszu https://yukana.eu/produkt/ekologiczne-patyczki-do-uszu/

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry